Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

Kouvolan Lentävien Lautasten syyskokous 2018

Lisätty 07.10.2018

Kouvolan Lentävät Lautaset ry piti sääntömääräisen syyskokouksensa jo perinteiseen tyyliin seuramestaruuskilpailujen päätteeksi. Kokouspaikkana toimi jälleen Kymin Huvila.

Kokouksessa käsiteltiin sääntömääräiset asiat, joista ehkä tärkeimpänä valittiin yhdistyksen hallistus vuodelle 2019. Tulevana vuonna hallituksen puheenjohtajana jatkaa Juha Piipponen. Muut jäsenet hallituksessa ovat: Kalle Lehto, Toni Danska sekä Toni Ritonen. Varajäseninä jatkaa viime vuotiseen tapaan Tero Muuronen ja Aleksi Salakka.

Muina asioina nousi esiin ansioituneiden jäsenten muistaminen. Tällä kertaa istuva hallitus oli päättänyt muistaa Pirjo ja Tauno Lottosta erityisesti Koivusaaren frisbeegolfradan talvikunnossapidosta aivan seuran perustamisesta lähtien. Onnea Pirjolle ja Taunolle hienosta käytännön esimerkistä, mitä frisbeespirit on parhaimmillaan.

Myös viikkokilpailujen järjestäjien osalta käytiin keskustelua. Syyskokous päätti muistaa tänä vuonna ahkeroineita Juha Piipposta, Kalle Lehtoa sekä Tero Muurosta kustantamalla heille ensi vuoden kilpailulisenssit. Ensi vuoden kilpailujen järjestäjistä käytiin keskustelua ja järjestäjien organisoinnista valittiin vastaamaan Aleksi Salakka.

VIIKKOKILPAILUKALENTERI KAUDELLE 2024

 

Linkki Käyrälammen viikkokilpailuihin

Linkki Harjunmäen viikkokilpailuihin

 

KVLL ViikkokisakalenteriKVLL Viikkokisakalenteri