Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

Hyvää Uutta Vuotta 2019!

Lisätty 01.01.2019

Vuoden 2019 jäsenyydet ja lisenssit ovat ostettavissa Suomisportista. Seuran talviharjoitusvuoro kokoontuu lauantaisin. 

Lentävien Lautasten jäsenyydet myydään edellisvuoden tavoin Suomisport palvelussa. Ohjeet jäsenyyden ja kilpailulisenssin hankintaan löytyvät tältä sivustolta kohdista Jäseneksi ja Kilpailijat.

Keskellä tylyintä off-seasonia voi heittokäden hermotusta pitää kunnossa sisäharjoitteluvuorolla Korian Monitoimitalolla lauantaisin klo 18.30-20. Harjoittelu on tarkoitettu seuran jäsenille ja kustantaa heiltä 2€/kerta. Tilassa on mahdollisuus draivata isoon verkkoon 5-20m päästä ja puttailla. Sali on tilava, ja siellä siellä suositellaan liukkaan parketin takia sisäpelikenkien käyttöä. Vuoro itsessään on jo hyvä syy seuraan liittymiseen, vaikka muut edut tai seuratoiminta eivät kiinnostaisi. 

VIIKKOKILPAILUKALENTERI KAUDELLE 2024

 

Linkki Käyrälammen viikkokilpailuihin

Linkki Harjunmäen viikkokilpailuihin

 

KVLL ViikkokisakalenteriKVLL Viikkokisakalenteri